DF37C-10DP-0.4V(75)
DigiKeys produktnummer
DF37C-10DP-0.4V(75)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF37C-10DP-0.4V(75)
Beskrivning
CONN HDR 10POS SMD GOLD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF37C-10DP-0.4V(75) Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Sammankopplade stackhöjder
0,98mm
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,030" (0,75mm)
Antal positioner
10
Basproduktens nummer
Stigning
0,016" (0,40mm)