DF37CJ-10DS-0.4V(53)
DigiKeys produktnummer
DF37CJ-10DS-0.4V(53)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF37CJ-10DS-0.4V(53)
Beskrivning
CONN RCPT 10POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
10 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
DF37CJ-10DS-0.4V(53) Modeller
Sammankopplade stackhöjder
1,23mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,037" (0,95mm)
Antal positioner
10
Basproduktens nummer
Stigning
0,016" (0,40mm)