DF37B-10DP-0.4V(51)
DigiKeys produktnummer
26-DF37B-10DP-0.4V(51)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF37B-10DP-0.4V(51)CT-ND - Remsbit (CT)
26-DF37B-10DP-0.4V(51)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF37B-10DP-0.4V(51)
Beskrivning
CONN HDR 10POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF37B-10DP-0.4V(51) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Mjuklodsretention
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
0,98mm
Antal positioner
10
Höjd över kort
0,030" (0,75mm)
Stigning
0,016" (0,40mm)