DF30FC-60DS-0.4V(81)
DigiKeys produktnummer
26-DF30FC-60DS-0.4V(81)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF30FC-60DS-0.4V(81)CT-ND - Remsbit (CT)
26-DF30FC-60DS-0.4V(81)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF30FC-60DS-0.4V(81)
Beskrivning
CONN RCPT 60POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
60 Positionskontakt Kontakt, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF30FC-60DS-0.4V(81) Modeller
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Sammankopplade stackhöjder
0,9mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)
Antal positioner
60
Basproduktens nummer
Stigning
0,016" (0,40mm)