RSCXJ3345R5F05013U
DigiKeys produktnummer
604-RSCXJ3345R5F05013U-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSCXJ3345R5F05013U
Beskrivning
CAP 330MF -20% +80% 5.5V T/H
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
330 mF (EDLC) superkondensatorer 5.5 V Axiell, kapsling - horisontell 150Ohm 1000tim vid 85°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 85°C
Tillverkare
Elna America
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Axiell, kapsling - horisontell
Artikelstatus
Inte för nya designer
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
330 mF
Storlek/dimension
0,453" diam. (11,50mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Spänning - märkt
5.5 V
Arbetstemperatur
-10°C-85°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
150Ohm