CBN5R5334HF-ZG
DigiKeys produktnummer
4688-CBN5R5334HF-ZG-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CBN5R5334HF-ZG
Beskrivning
CAP 0.33F -20% +80% 5.5V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.33 F (EDLC) superkondensatorer 5.5 V Axiell, kapsling - horisontell 25Ohm vid 1kHz 1000tim vid 70°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Tillverkare
CDA (Zhifengwei Technology)
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Påse
Inkapsling/låda
Axiell, kapsling - horisontell
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
0.33 F
Storlek/dimension
0,453" diam. (11,50mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Spänning - märkt
5.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
25Ohm vid 1kHz