EDS334Z5R5C
DigiKeys produktnummer
338-EDS334Z5R5C-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EDS334Z5R5C
Beskrivning
0.33F, 5.5V
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
330 mF (EDLC) superkondensatorer 5.5 V Radial, kapslad 75Ohm vid 1kHz 1000tim vid 85°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 85°C
Tillverkare
Cornell Dubilier Knowles
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
330 mF
Storlek/dimension
0,531" diam. (13,50mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,374" (9,50mm)
Spänning - märkt
5.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
75Ohm vid 1kHz