KR-5R5H334-R
DigiKeys produktnummer
283-KR-5R5H334-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KR-5R5H334-R
Beskrivning
CAP 330MF -20% +80% 5.5V T/H
Detaljerad beskrivning
330 mF (EDLC) superkondensatorer 5.5 V Axiell, kapsling - horisontell 50Ohm vid 1kHz 1000tim vid 70°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Inkapsling/låda
Axiell, kapsling - horisontell
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
330 mF
Storlek/dimension
0,453" diam. (11,50mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,197" (5,00mm)
Spänning - märkt
5.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
50Ohm vid 1kHz