KR-5R5C474-R
DigiKeys produktnummer
283-KR-5R5C474-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KR-5R5C474-R
Beskrivning
CAP 470MF -20% +80% 5.5V T/H
Detaljerad beskrivning
470 mF (EDLC) superkondensatorer 5.5 V Radial, kapslad 50Ohm vid 1kHz 1000tim vid 70°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KR-5R5C474-R Modeller
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
470 mF
Storlek/dimension
0,531" diam. (13,50mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,276" (7,00mm)
Spänning - märkt
5.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
50Ohm vid 1kHz