CMPZ5250B TR PBFREE är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 6 000
Datablad
Diodes Incorporated
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Diodes Incorporated
Dioder - zener 20 V 350 mW ±5% Ytmontering SOT-23
CMPZ5250B TR PBFREE
DigiKeys produktnummer
1514-CMPZ5250BTRPBFREETR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CMPZ5250B TR PBFREE
Beskrivning
DIODE ZENER 20V 350MW SOT23
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 15 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23
Effekt - max
350 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
25 Ohms