BZX84C20-E3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 33 324
Datablad
Similar
Diotec Semiconductor
I lager: 1 218
Datablad
onsemi
Central Semiconductor Corp
Comchip Technology
Comchip Technology
onsemi
Diodes Incorporated
I lager: 991
Dioder - zener 20 V 300 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3
BZX84C20-E3-18
DigiKeys produktnummer
BZX84C20-E3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C20-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 20V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
55 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 14 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
300 mW