BZX84-C20,235 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
onsemi
I lager: 4 852
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
Diotec Semiconductor
Comchip Technology
onsemi
I lager: 991
Dioder - zener 20 V 250 mW ±5% Ytmontering TO-236AB
BZX84-C20,235
DigiKeys produktnummer
1727-BZX84-C20,235TR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX84-C20,235CT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX84-C20,235DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84-C20,235
Beskrivning
DIODE ZENER 20V 250MW TO236AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX84-C20,235 Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
55 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 14 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
TO-236AB
Effekt - max
250 mW