PTVS10-076C-TH är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Littelfuse Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
Eaton - Electronics Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
140V Klämma 10000A (10kA) (8/20µs) Ipp TVS - dioder Genomgående hål Axiell
PTVS10-076C-TH
DigiKeys produktnummer
118-PTVS10-076C-TH-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTVS10-076C-TH
Beskrivning
TVS DIODE 76VWM 140VC AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10000A (10kA) (8/20µs)
Förpackning
Tråg
Kapacitans @ frekvens
5600pF vid 10kHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TJ)
Monteringstyp
Genomgående hål
Inkapsling/låda
Axiell, högervinklad böj (24,15mm mitt)
Spänning - backspänning (typ)
76V (max.)
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
85V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
140V