AK10-076C-12 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Littelfuse Inc.
I lager: 0
Datablad
Direkt
Bourns Inc.
I lager: 0
Datablad
140V Klämma 10000A (10kA) (8/20µs) Ipp TVS - dioder Genomgående hål Axiell
AK10-076C-12
DigiKeys produktnummer
AK10-076C-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AK10-076C-12
Beskrivning
TVS DIODE 76VWM 140VC AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
AK10-076C-12 Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10000A (10kA) (8/20µs)
Tillämpningar
General Purpose
Förpackning
Bulk
Kapacitans @ frekvens
6500pF vid 10kHz
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Inkapsling/låda
Axiell, högervinklad böj (24,15mm mitt)
Spänning - backspänning (typ)
76V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
85V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
140V