AK10-076C har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Littelfuse Inc.
I lager: 56
Datablad
Direkt
Bourns Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
Eaton - Electronics Division
I lager: 0
140V Klämma 10000A (10kA) (8/20µs) Ipp TVS - dioder Genomgående hål Axiell
AK10 Series
AK10-076C
DigiKeys produktnummer
AK10-076C-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AK10-076C
Beskrivning
TVS DIODE 76VWM 140VC AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
AK10-076C Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10000A (10kA) (8/20µs)
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Serie
Tillämpningar
General Purpose
Förpackning
Tråg
Kapacitans @ frekvens
6500pF vid 10kHz
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Genomgående hål
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
Axiell, högervinklad böj (24,15mm mitt)
Spänning - backspänning (typ)
76V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
85V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
140V