AK10-076C
DigiKeys produktnummer
283-AK10-076C-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AK10-076C
Beskrivning
TVS DIODE 76VWM 140VC AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
140V Klämma 10000A (10kA) (8/20µs) Ipp TVS - dioder Genomgående hål Axiell
Kategori
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
140V
Tillv.
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10000A (10kA) (8/20µs)
Tillämpningar
Telekom
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TJ)
Inkapsling/låda
Axiell, högervinklad böj (24,15mm mitt)
Spänning - backspänning (typ)
76V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
85V