GT JTLPS1.13-KKLN-25-1-150-R33
DigiKeys produktnummer
475-GTJTLPS1.13-KKLN-25-1-150-R33TR-ND - Remsa och spole (TR)
475-GTJTLPS1.13-KKLN-25-1-150-R33CT-ND - Remsbit (CT)
475-GTJTLPS1.13-KKLN-25-1-150-R33DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GT JTLPS1.13-KKLN-25-1-150-R33
Beskrivning
DURIS E 2835
Detaljerad beskrivning
LED-belysning - färg DURIS® E 2835 Grön 525nm (517nm-537nm) 1411 (metrisk 3528)
Kategori
Ljusflöde vid ström/temperatur
80lm (64lm-96lm)
Tillv.
Temperatur - test
25°C
1411
Våglängd
525nm (517nm-537nm)
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm)
Ström - test
150mA
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)
Spänning - fram (Vf) (Typ)
3V
Termisk resistans för inkapsling
49°C/W
Lumen/Watt @ ström - test
178 lm/W
Basproduktens nummer
Ström - max
200mA