929500-01-02-RK
DigiKeys produktnummer
929500E-01-02-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
929500-01-02-RK
Beskrivning
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 2 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,295" (7,49mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,130" (3,30mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,110" (2,79mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
200,0µin (5,08µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal rader
1
Isoleringsmaterial
Polycyklohexylendimetylentereftalat (PCT)
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Stil
Brandklassning av material
UL94 V-0
Mantling
Okapslad
Isolering, färg
Svart
Monteringstyp
Strömklassning (Ampere)
2,5A
Terminering
Lödmetall
Basproduktens nummer
Miljö- och exportklassificeringar
Frågor och svar om produkter
Ytterligare resurser
Artikel med förädlingsvärde
Bulk
Antal Enhetspris Totalpris
1kr 2,92000kr 2,92
10kr 2,47200kr 24,72
100kr 1,92500kr 192,50
500kr 1,64964kr 824,82
1 000kr 1,37467kr 1 374,67
5 000kr 1,17828kr 5 891,40
Tillverkarens standardförpackning
Annan längd
CONN HEADER R/A 1POS
I lager: 690
CONN HEADER R/A 3POS 2.54MM
I lager: 0
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM
I lager: 855
CONN HEADER R/A 5POS 2.54MM
I lager: 452
CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM