CC0603BPNPO9BN2R7 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
I lager: 11 840
Datablad
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
I lager: 11 983
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
Direkt
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Cal-Chip Electronics, Inc.
2.7 pF ±0,1pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
CC0603BPNPO9BN2R7
DigiKeys produktnummer
13-CC0603BPNPO9BN2R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0603BPNPO9BN2R7
Beskrivning
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NPO 0603
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CC0603BPNPO9BN2R7 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±0,1pF
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)