KGM15ACG1H2R7BM är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 500
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 18 189
Direkt
YAGEO
Direkt
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
2.7 pF ±0,1pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
KGM15ACG1H2R7BM
DigiKeys produktnummer
478-KGM15ACG1H2R7BMTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM15ACG1H2R7BM
Beskrivning
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
KGM15ACG1H2R7BM Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,032" (1,60 x 0,81mm)
Tolerans
±0,1pF
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)