GMC10CG2R7B50NTG
DigiKeys produktnummer
4713-GMC10CG2R7B50NTGTR-ND - Remsa och spole (TR)
4713-GMC10CG2R7B50NTGCT-ND - Remsbit (CT)
4713-GMC10CG2R7B50NTGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GMC10CG2R7B50NTG
Beskrivning
CAP0603 COG 2.7PF .1PF 50V
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.7 pF ±0,1pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±0,1pF
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)