MCU0805MD2002BP100 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Dale Thin Film
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Dale Thin Film
I lager: 1 872
Datablad
Stackpole Electronics Inc
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
TE Connectivity Passive Product
Similar
I lager: 699
Parametrisk ekvivalent
20 kOhms ±0,1% 0,26W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
MCU0805MD2002BP100
DigiKeys produktnummer
MCU0805-20.0K-MBTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCU0805MD2002BP100
Beskrivning
RES 20K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MCU0805MD2002BP100 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,62mm)