PATT0805E2002BGT1
DigiKeys produktnummer
764-1061-2-ND - Remsa och spole (TR)
764-1061-1-ND - Remsbit (CT)
764-1061-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PATT0805E2002BGT1
Beskrivning
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/5W 0805
Detaljerad beskrivning
20 kOhms ±0,1% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
PATT0805E2002BGT1 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,018" (0,46mm)