RTAN0805BKE20K0 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Dale Thin Film
I lager: 0
Datablad
Direkt
Vishay Dale
I lager: 12 715
Datablad
Vishay Dale
Uppgradering
Vishay Dale Thin Film
Similar
TE Connectivity Passive Product
Similar
Vishay
I lager: 699
20 kOhms ±0,1% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
Stackpole RTAN Series Resistors | Digi-Key Daily
RTAN0805BKE20K0
DigiKeys produktnummer
RTAN0805BKE20K0TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RTAN0805BKE20K0
Beskrivning
RES 20K OHM 0.1% 1/5W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RTAN0805BKE20K0 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)