TR3E475M050C0300 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Datablad
Uppgradering
Vishay Sprague
I lager: 43
Datablad
Uppgradering
I lager: 442
Similar
I lager: 1 503
Similar
I lager: 173
Direkt
KEMET
I lager: 570
KYOCERA AVX
KEMET
KYOCERA AVX
I lager: 618
4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 50 V 2917 (metrisk 7343) 300mOhm
TR3E475M050C0300
DigiKeys produktnummer
TR3E475M050C0300-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TR3E475M050C0300
Beskrivning
CAP TANT 4.7UF 20% 50V 2917
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
TR3E475M050C0300 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,170" (4,32mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
E
Spänning - märkt
50 V