T495X475K050AT4095 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KEMET
I lager: 3 497
Datablad
Uppgradering
KEMET
I lager: 17 671
Datablad
Uppgradering
I lager: 656
Similar
I lager: 307
Similar
I lager: 570
I lager: 253
Direkt
Vishay Sprague
Vishay Sprague
KYOCERA AVX
I lager: 618
4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 50 V 2917 (metrisk 7343) 300mOhm
T495X475K050AT4095
DigiKeys produktnummer
399-T495X475K050AT4095TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-T495X475K050AT4095CT-ND - Remsbit (CT)
399-T495X475K050AT4095DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T495X475K050AT4095
Beskrivning
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2917
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
T495X475K050AT4095 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,169" (4,30mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
X
Spänning - märkt
50 V
Klassificeringar
COTS
Typ
Formgjuten
Egenskaper
Hög tillförlitlighet
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm