T495X475K050AHE300
DigiKeys produktnummer
399-10408-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-10408-1-ND - Remsbit (CT)
399-10408-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T495X475K050AHE300
Beskrivning
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2917
Detaljerad beskrivning
4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 50 V 2917 (metrisk 7343) 300mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T495X475K050AHE300 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,169" (4,30mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
X
Spänning - märkt
50 V
Egenskaper
General Purpose
Typ
Formgjuten
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm