593D475X0050D2TE3
DigiKeys produktnummer
718-593D475X0050D2TE3TR-ND - Remsa och spole (TR)
718-593D475X0050D2TE3CT-ND - Remsbit (CT)
718-593D475X0050D2TE3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
593D475X0050D2TE3
Beskrivning
CAP TANT 4.7UF 20% 50V 2917
Detaljerad beskrivning
4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 50 V 2917 (metrisk 7343) 600mOhm
EDA-/CAD-modeller
593D475X0050D2TE3 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
D
Spänning - märkt
50 V