293D685X0016C2TE3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Sprague
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Sprague
I lager: 0
Datablad
I lager: 666
I lager: 100
Direkt
KEMET
KEMET
I lager: 500
I lager: 775
I lager: 576
Similar
KYOCERA AVX
6.8 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 2312 (metrisk 6032) 1,9Ohm
293D685X0016C2TE3
DigiKeys produktnummer
293D685X0016C2TE3-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
293D685X0016C2TE3
Beskrivning
CAP TANT 6.8UF 20% 16V 2312
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
293D685X0016C2TE3 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,9Ohm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
2312 (metrisk 6032)
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,110" (2,79mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
C
Spänning - märkt
16 V