293D685X9020C2TE3
DigiKeys produktnummer
718-1092-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-1092-1-ND - Remsbit (CT)
718-1092-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
293D685X9020C2TE3
Beskrivning
CAP TANT 6.8UF 10% 20V 2312
Detaljerad beskrivning
6.8 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 20 V 2312 (metrisk 6032) 1,9Ohm
EDA-/CAD-modeller
293D685X9020C2TE3 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,9Ohm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,110" (2,79mm)
Tolerans
±10%
Spänning - märkt
20 V