SUM90P10-19L-E3
DigiKeys produktnummer
SUM90P10-19L-E3TR-ND - Remsa och spole (TR)
SUM90P10-19L-E3CT-ND - Remsbit (CT)
SUM90P10-19L-E3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SUM90P10-19L-E3
Beskrivning
MOSFET P-CH 100V 90A TO263
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 100 V 90 A (Tc) 13,6W (Ta), 375W (Tc) Ytmontering TO-263 (D2PAK)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SUM90P10-19L-E3 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
326 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
11100 pF @ 50 V
Effektförlust (max)
13,6W (Ta), 375W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263 (D2PAK)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
19mOhm vid 20A, 10V