SUM110N10-09-E3
DigiKeys produktnummer
SUM110N10-09-E3TR-ND - Remsa och spole (TR)
SUM110N10-09-E3CT-ND - Remsbit (CT)
SUM110N10-09-E3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SUM110N10-09-E3
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 110A TO263
Tillverkarens standardleveranstid
38 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 110 A (Tc) 3,75W (Ta), 375W (Tc) Ytmontering TO-263 (D2PAK)
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
160 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
6700 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
3,75W (Ta), 375W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263 (D2PAK)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
9,5mOhm vid 30A, 10V