SUD15N15-95-E3
DigiKeys produktnummer
SUD15N15-95-E3TR-ND - Remsa och spole (TR)
SUD15N15-95-E3CT-ND - Remsbit (CT)
SUD15N15-95-E3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SUD15N15-95-E3
Beskrivning
MOSFET N-CH 150V 15A TO252
Tillverkarens standardleveranstid
63 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 150 V 15 A (Tc) 2,7W (Ta), 62W (Tc) Ytmontering TO-252AA
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2V vid 250 µA (min.)
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
25 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
900 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
2,7W (Ta), 62W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
150 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-252AA
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
95mOhm vid 15A, 10V