SQM120N06-3M5L_GE3 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | SQM120N06-3M5L_GE3 |
Beskrivning | MOSFET N-CH 60V 120A TO263 |
Tillverkarens standardleveranstid | 23 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | N-kanal 60 V 120 A (Tc) 375W (Tc) Ytmontering TO-263 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs 330 nC @ 10 V |
Tillv. | Vgs (Max) ±20V |
Serie | Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 14700 pF @ 25 V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Effektförlust (max) 375W (Tc) |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -55°C-175°C (TJ) |
FET-typ | Grad Automotive |
Teknologi | Godkännande AEC-Q101 |
Drain till source-spänning (Vdss) 60 V | Monteringstyp Ytmontering |
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C | Leverantörens enhetsförpackning TO-263 |
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On) 4,5V, 10V | Inkapsling/låda |
Rds On (max) @ Id, Vgs 3,5mOhm vid 29A, 10V | Basproduktens nummer |
Vgs(th) (Max) @ Id 2,5V vid 250µA |