SQD50N06-09L_GE3
DigiKeys produktnummer
SQD50N06-09L_GE3TR-ND - Remsa och spole (TR)
SQD50N06-09L_GE3CT-ND - Remsbit (CT)
SQD50N06-09L_GE3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SQD50N06-09L_GE3
Beskrivning
MOSFET N-CH 60V 50A TO252
Detaljerad beskrivning
N-kanal 60 V 50 A (Tc) 136W (Tc) Ytmontering TO-252AA
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SQD50N06-09L_GE3 Modeller
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
72 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Serie
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3065 pF @ 25 V
Effektförlust (max)
136W (Tc)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
60 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
9mOhm vid 20A, 10V
Basproduktens nummer
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 250µA