SMAJ15AQ-13-F
DigiKeys produktnummer
SMAJ15AQ-13-FDITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMAJ15AQ-13-FDICT-ND - Remsbit (CT)
SMAJ15AQ-13-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ15AQ-13-F
Beskrivning
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMA
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
24,4V Klämma 16,4A Ipp TVS - dioder Ytmontering SMA
Kategori
Effekt - toppuls
400W
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
15V
Spänning - genombrott (min)
16,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
24,4V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
16,4A