SQD10N30-330H_GE3
DigiKeys produktnummer
SQD10N30-330H_GE3TR-ND - Remsa och spole (TR)
SQD10N30-330H_GE3CT-ND - Remsbit (CT)
SQD10N30-330H_GE3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SQD10N30-330H_GE3
Beskrivning
MOSFET N-CH 300V 10A TO252AA
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 300 V 10 A (Tc) 107W (Tc) Ytmontering TO-252AA
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
47 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±30V
Serie
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2190 pF @ 25 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Effektförlust (max)
107W (Tc)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
FET-typ
Grad
Automotive
Teknologi
Godkännande
AEC-Q101
Drain till source-spänning (Vdss)
300 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-252AA
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
330mOhm vid 14A, 10V
Basproduktens nummer
Vgs(th) (Max) @ Id
4,4V vid 250µA