SIHG24N65E-E3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 360
Datablad
onsemi
I lager: 262
I lager: 93
Infineon Technologies
I lager: 0
Infineon Technologies
I lager: 62
IXYS
IXYS
I lager: 357
I lager: 272
I lager: 6
N-kanal 650 V 24 A (Tc) 250W (Tc) Genomgående hål TO-247AC
SIHG24N65E-E3
DigiKeys produktnummer
SIHG24N65E-E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SIHG24N65E-E3
Beskrivning
MOSFET N-CH 650V 24A TO247AC
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
122 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±30V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2740 pF @ 100 V
FET-typ
Effektförlust (max)
250W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
650 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
145mOhm vid 12A, 10V