VS-16CTQ100PBF har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 7 669
Datablad
Direkt
SMC Diode Solutions
I lager: 3 718
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 635
Similar
STMicroelectronics
Diodmatris 1 par gemensam katod 100 V 8A Genomgående hål TO-220-3
VS-16CTQ100PBF
DigiKeys produktnummer
16CTQ100PBF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-16CTQ100PBF
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 100V 8A TO2203
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
VS-16CTQ100PBF Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
720 mV @ 8 A
Tillverkare
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
550 µA @ 100 V
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Genomgående hål
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-220-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220-3
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
8A