STPS20H100CT
DigiKeys produktnummer
497-2726-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STPS20H100CT
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 100V 10A TO-220
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 100 V 10A Genomgående hål TO-220-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
STPS20H100CT Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
770 mV @ 10 A
Tillverkare
STMicroelectronics
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
4.5 µA @ 100 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Genomgående hål
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-220-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
10A