VS-16CTQ100-M3
DigiKeys produktnummer
VS-16CTQ100-M3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-16CTQ100-M3
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 100V 8A TO2203
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 100 V 8A Genomgående hål TO-220-3
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
880 mV @ 16 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
550 µA @ 100 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Genomgående hål
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-220-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220-3
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
8A