SMB10J13A-M3/52 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 10 902
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 41 346
Datablad
Semtech Corporation
Diodes Incorporated
Comchip Technology
Comchip Technology
21,5V Klämma 46,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMB10J13A-M3/52
DigiKeys produktnummer
SMB10J13A-M3/52-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMB10J13A-M3/52
Beskrivning
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
46,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
1000W (1kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - backspänning (typ)
13V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
14,4V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
21,5V