SMB10J10A-E3/52 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Eaton - Electronics Division
I lager: 1 939
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 13 170
Datablad
Semtech Corporation
Taiwan Semiconductor Corporation
Bourns Inc.
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
STMicroelectronics
Microchip Technology
Microchip Technology
Comchip Technology
Comchip Technology
17V Klämma 58,8A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
SMB10J10A-E3/52
DigiKeys produktnummer
SMB10J10A-E3/52-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMB10J10A-E3/52
Beskrivning
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
58,8A
Tillv.
Effekt - toppuls
1000W (1kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - backspänning (typ)
10V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
11,1V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
17V