SMBJ10AE3/TR13 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 8 083
Datablad
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 2 847
Datablad
Similar
Bourns Inc.
Similar
Littelfuse Inc.
YAGEO
YAGEO
17V Klämma 35,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ10AE3/TR13
DigiKeys produktnummer
SMBJ10AE3/TR13-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ10AE3/TR13
Beskrivning
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
35,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
General Purpose
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
10V
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - genombrott (min)
11,1V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
17V