SMAJ51AHE3/5A är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
Similar
STMicroelectronics
Microchip Technology
Microchip Technology
Bilden för SMAJ51AHE3/5A är inte tillgänglig
SMAJ51AHE3/5A
DigiKeys produktnummer
SMAJ51AHE3/5A-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ51AHE3/5A
Beskrivning
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
82,4V Klämma 4,9A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
4,9A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
51V
Inkapsling/låda
DO-214AC, SMA
Spänning - genombrott (min)
56,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
82,4V