SMAJ51AE3/TR13 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Bourns Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
Bourns Inc.
I lager: 15 067
Datablad
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
Comchip Technology
82,4V Klämma 6,1A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
SMAJ51AE3/TR13
DigiKeys produktnummer
SMAJ51AE3/TR13-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ51AE3/TR13
Beskrivning
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
6,1A
Tillv.
Effekt - toppuls
500W
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
General Purpose
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
51V
Inkapsling/låda
DO-214AC, SMA
Spänning - genombrott (min)
56,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
82,4V