BZX884B12L-G3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX884B12L-G3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX884B12L-G3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX884B12L-G3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX884B12L-G3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 12V 300MW DFN1006-2A
Tillverkarens standardleveranstid
74 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 12 V 300 mW ±2% Ytmontering DFN1006-2A
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
25 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
DFN1006-2A
Effekt - max
300 mW