BZX384C8V2-G3-08 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Central Semiconductor Corp
onsemi
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Dioder - zener 8.2 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
BZX384C8V2-G3-08
DigiKeys produktnummer
BZX384C8V2-G3-08-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C8V2-G3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
700 nA @ 5 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW