BZX384C8V2-E3-08 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Diodes Incorporated
I lager: 108 999
Datablad
Similar
SMC Diode Solutions
I lager: 2 529
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
I lager: 118
onsemi
onsemi
I lager: 4
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Dioder - zener 8.2 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
BZX384C8V2-E3-08
DigiKeys produktnummer
BZX384C8V2-E3-08GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX384C8V2-E3-08GICT-ND - Remsbit (CT)
BZX384C8V2-E3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C8V2-E3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
700 nA @ 5 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW