BZX384C43-G3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 915
Diodes Incorporated
onsemi
I lager: 506
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Rochester Electronics, LLC
Dioder - zener 43 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
BZX384C43-G3-18
DigiKeys produktnummer
BZX384C43-G3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C43-G3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 43V 200MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX384C43-G3-18 Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
150 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 30.1 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW